מיקס ומאסטרינג


מיקס ומאסטרינג הם, כנראה, שני התהליכים הנחוצים ביותר בתהליך הפקת סינגל, EP או אלבום מוזיקלי. הם אלה שמאפשרים לנו להעניק לשומע את החוויה האולטימטיבית, זו שהוא מצפה לה.
מהם ההבדלים ביניהם? האם חייבים לעשות את שניהם, או שאפשר להסתפק רק באחד מהם? ומה יקרה אם לא נעשה אותם?

מיקס

השלבים שביצענו לפניו (הקלטת סקיצה, עיבוד מוזיקלי והקלטת כלי הנגינה) מותירים אותנו עם מספר ערוצים (למשל, ערוץ קולות רקע או ערוץ שירה) שכל אחד מהם זקוק לליטוש משל עצמו מבחינת קומפרסיה, כמות האפקטים וכד'.
בתהליך מיקס לוקח טכנאי הסאונד את הערוצים שהוקלטו, מנקה ומלטש כל אחד מהם ולבסוף, משלב אותם לשני הערוצים הסופיים, ערוץ ימין וערוץ שמאל. שילוב זה מלווה בהחלטה איזה דגש יהיה לכל אחד מהם, מה תהיה עוצמתו, מהו האיזון האופטימלי ביניהם ואיזה אפקטים יידרשו כדי למקסם את ההרמוניה שנוצרת ביניהם. זהו השלב בו מגובש הסאונד הסופי של השיר ובו נקבעים אופי וצבע הסאונד שלו, כפי שהמאזינים לו עתידים לשמוע אותו

מאסטרינג

מאסטרינג הוא שלב הפיניש של הפקת הסינגל, האלבום או ה-EP. הוא נחשב לשלב המגשר בין שלבי היצירה לבין שלבי ההפצה של המוצר.
בעת ביצוע מאסטרינג בסינגל מוקדשת תשומת לב מיוחדת לרעשים ולפגמים קטנים אשר חמקו מאוזני טכנאי הסאונד בעת ביצוע המיקס, ומיטוב הסאונד באיכות השמעה אחידה ואיכותית, בלא קשר לאמצעי או דרך ההשמעה.
בעת ביצוע מאסטרינג באלבום או ב-EP, מצטרפת ליעדים מטרה נוספת והיא איחוד כל הקטעים המרכיבים את האלבום (הרצועות) בצורה אחידה והמשכית, על מנת ליצור זרימה חלקה והומוגנית, אשר לא רק תגרום הנאה לשומע, אלא אף תייצג באופן ברור את אמירתו של הזמר-האמן.
ביצוע מושלם של מאסטרינג מבטיח לכם כי מי ששומע את האלבום או הסינגל בטלפון הנייד שלו, למשל, יישמע אותו באותה האיכות המקצועית בדיוק, גם כאשר ישמיע אותו במערכת הביתית או במערכת ההגברה מקצועית במועדון.
מאסטרינג איכותי מאפשר לכם להפיץ את היצירה בידיעה שהוא יגיע בצורתו האיכותית לכל שומע, ללא המגבלות בדרך ההשמעה.

האם ניתן לוותר על אחד מהשלבים (מטעמי תקציב מוגבל או קוצר בזמן)?

כפי שניתן להבין, כל אחד משני שלבים אלה הוא חיוני להשגת מטרתה הסופית של הפקת היצירה - תוצר איכותי. ולכן, ויתור עליהם או על אחד מהם, פוגע בה. יתירה מכך, יש להקפיד כי המיקס והמאסטרינג יבוצעו בצורה מקצועית, בידי טכנאי סאונד מנוסים בלבד, אחרת, בשורה התחתונה כל המאמצים שהקדשתם לסינגל או לאלבום, וכל הכסף שהשקעתם בו עד לשלב זה, ירדו לטמיון.


דור סטודיו - הבית החם למוזיקה שלך


צרו קשר כבר היום, ונעזור לכם להשמיע את הקול שלכם כפי שהוא צריך להיות, ברור וצלול.

דור סטודיו


טלפון: 052-5908821
מייל: dorbrin@gmail.com

כתובת: השחף 4 באר יעקב. (סמוך לראשון לציון)סאונד ללא פשרות!

צרו קשר כבר היום, ונעזור לכם להשמיע את הקול שלכם כפי שהוא צריך להיות.
בניית אתר: אתרים
 
קבלו הצעה

טלפון: 052-5908821

X
צור קשר