הפקת סינגלים ואלבומים

הבית החם למוזיקה שלך, סאונד ללא פשרות!

כל מוזיקאי יוצר, אפילו אם הוא נמצא בתחילת דרכו, יוכל לומר לכם כי הסינגל מהווה את כרטיס הביקור הטוב ביותר שלכם. בלעדיו, אין אפילו סיכוי שתצליח ללכוד את תשומת ליבו של אמרגן, מפיק מקצועי או מייצג כלשהו, שלא לדבר על התברגות ברשימת הפלייליסט של תחנות הרדיו. אתם טובים ואתם יודעים את זה, וכעת, צריכה להיות לכם הוכחה צרובה של כך, הסינגל, ה EP- או האלבום. רוצים לדעת מה מצפה לכם כשאתם רוצים להקליט סינגל או אלבום?

המילים והלחן

אם אתם בוחרים שלא ללכת על קאבר (המהווה אפשרות מצוינת להדגים את גוון קולכם והיכולות הווקאליות שלכם, אבל נחשב לפחות אטרקטיבי בעיני מפיקים), אלא לכתוב ולהלחין שיר משלכם, תצטרכו להשקיע בכך עבודה מקדימה רבה, בטרם תגיעו איתו לאולפן ההקלטות. תצטרכו, כנראה, לנסות מספר סגנונות כתיבה וסגנונות מוזיקליים שונים, עד שתמצאו את אלה שיתיישבו בול על הקול ועל האישיות שלכם. ברוב המקרים, שיר טוב יהיה שיר, שאף ללא עיבוד או הפקה, ישמש בסיס טוב לתחילת העבודה, וזוהי מטרה שקשה להגיע אליה, במיוחד כאשר אתם יוצרים מתחילים.

מצאו את ה"נשמה" של השיר

אם נפרק את הדברים לגורמים, שירים הם, בסה"כ, אוסף של תווים המלווים באוסף של מילים, אם כן, מה הופך את "רפסודיה בוהמית" של קווין ליצירה בת אלמוות? מה הופך מחזמר מצליח לכזה? התשובה פשוטה מאד - יכולתם של הזמרים לקחת את המילים והלחן ולצקת לתוכם את אישיותם, את הנשמה שלהם, את האני ה"אמיתי" שלהם, ולהפוך אותם לשלהם.

הקלטת סקיצה של השיר באופן מקצועי

למרות, שלכאורה, זול יותר להקליט סקיצה באמצעים ביתיים וללא עזרת אנשי מקצוע (אולפן או מפיק מוזיקלי מקצועי), סקיצה פורשת בפניכם את האפשרות לבחון את השיר מבחינת מבנהו הראשוני, אורכו הרצוי, חוסר בקטע מסוים, צורך בחזרה על הפזמון וכן הלאה. זוהי טיוטא מוזיקלית ראשונה, אשר מאפשרת לאיש המקצוע איתו אתם עובדים לכוון אתכם לכיוון הנכון והמוצלח של השיר. כאן, השירה היא העיקר, לכן, אתם לא זקוקים לפילהרמונית של לונדון בתור רקע, פסנתר, גיטרה או גיטרה חשמלית יעשו עבודה טובה דיה.

עיבוד מוזיקלי - על מנת שהשיר לא ילך לאיבוד

זהו השלב בו המפיק בוחר איזה כלים יעטפו את השיר, לאיזה כיוון מוזיקלי הוא יתפתח ומה יהיה הקצב שלו.

שילוב הנגינה המקצועית

בשלב זה, בניגוד לשלב הקלטת הסקיצה, בו קולו של הזמר והשיר היו במרכז תשומת הלב שלנו, מוקלטים כלי הנגינה המלווים את השיר, תוך כדי שמירה על איכות הסאונד, הדיוק והסגנון. מאחר וטכנאי הסאונד הטוב ביותר בעולם לא יצליח להפיק סאונד נקי מכלים ישנים או לא מכוונים, יש להקפיד על הסאונד הראשוני שהכלים מפיקים.

ביצוע מיקס מקצועי

לאחר שבידיכם נמצאת התוצאה הראשונית של ההקלטה, הקשיבו לה במערכות השמע השונות, ברכב, בבית, במחשב וכד'. זהו השלב בו אתם עשויים לגלות שביבי פרטים קטנטנים שאוזניכם העייפות משעות הקלטה לא הצליחו לגלות באולפן. לאחר נסיונות אלה, יגיע המיקס המקצועי, שמטרתו היא קביעת תצורת הסאונד על כל אחד מהערוצים בנפרד בפרמטרים כמו הקומפרסיה, כמות האפקטים וכד'. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה כאן. ועכשיו, אנחנו מגיעים לשלב האחרון והחשוב.

ביצוע מאסטרינג

מאסטרינג הוא השלב המקצועי האחרון שמבוצע על ה-EP או האלבום, לפני שהוא נסגר ונמסר לידיכם. במהלכו מורכב הפאזל העדין של השירים הבודדים והופך לאוסף אחיד של שירים אשר דומים בגוון הסאונד ובעוצמתו והזרימה ביניהם היא חלקה וללא קפיצות. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה כאן.


דור סטודיו - הבית החם למוזיקה שלך


צרו קשר כבר היום, ונעזור לכם להשמיע את הקול שלכם כפי שהוא צריך להיות, ברור וצלול.

דור סטודיו


טלפון: 052-5908821
מייל: dorbrin@gmail.com

כתובת: השחף 4 באר יעקב. (סמוך לראשון לציון)סאונד ללא פשרות!

צרו קשר כבר היום, ונעזור לכם להשמיע את הקול שלכם כפי שהוא צריך להיות.
בניית אתר: אתרים
 
קבלו הצעה

טלפון: 052-5908821

X
צור קשר